A030FL01 V2

| Panel Model | A030FL01 V2 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A030FL01 V2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ATR-MVA, Normally Black, Transflective |
| Active Area | 65.52×37.128 mm |
| Outline | 76.12×43.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 70 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDD/VDDIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A030FL01 V2.
AUO A030FL01 V2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A030FL01 V2 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A030FL01 V2 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A030FL01 V2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A030FL01 V2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A030FL01 V2 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A030FL01 V2 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A030FL01 V2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A030FL01 V2"
- AUO A030FL01 V2
- A030FL01 V2 datasheet
- A030FL01 V2 image
- A030FL01 V2 price
- A030FL01 V2 distributor
